Nawodnienia

CZEMU SŁUŻY NAWODNIENIE?

Przede wszystkim lepszej wegetacji roślin, wzrostowi owoców, zwiększeniu plonów, wzmocnieniu drzew, ochronie przed suszą czy przed przymrozkami.

Wyróżniamy nawodnienie kropelkowe, podkoronowe i nadkoronowe czyli antyprzymrozkowe.

Nawodnienie kropelkowe jest obecnie najbardziej rozpowszechnione. Polega ono na dostarczeniu wody roślinom, przez taśmy oraz linie kroplujące.

Nawodnienie podkoronowe, stosujemy gdy w wodzie ze studni głębinowej jest duża zawartość żelaza czyli 0,9mg/litr i powyżej. Polega ono na montowaniu zraszaczy na rurze układanej na ziemi i mocowanej szpilkami co 10 metrów. Różnica polega na tym, że linia bądź taśma kroplująca przy dużej zawartości żelaza w wodzie w ciągu jednego sezonu lub dwóch może ulec zniszczeniu gdyż żelazo osadza się w emiterach, podczas gdy zraszacze mają na tyle swobodny wypływ, że można uniknąć takich problemów.

Nawodnienie antyprzymrozkowe chroni drzewa i krzewy przed przymrozkami. Polega ono na montowaniu ponad koronami drzew zraszaczy antyprzymrozkowych tak, aby skroplona woda pokryła cały obszar sadu. Instalacja ta pozwala w prosty sposób podnieść o kilka stopni temperaturę otoczenia.

Przy każdym rodzaju nawodnienia można zastosować zarówno ręczne jak i automatyczne sterowanie.

Kontaktując się z naszą firmą uzyskacie państwo wszelkie niezbędne informacje dotyczące nawadniania sadów, ogrodów, szklarni. Udzielimy odpowiedzi na nurtujące was pytania, przybliżymy zagadnienie, doradzimy.